Decydując się na zakup nowego samochodu unikamy ryzyka związanego z zakupem pojazdu, którego stan techniczny może nie spełniać naszych oczekiwań. Posiadamy w najmniejszym wymiarze dwuletnią gwarancję, dającą nam poczucie bezpieczeństwa podczas normalnej eksploatacji. Sprawa komplikuje się gdy decydujemy się na zakup używanego samochodu z rynku wtórnego. W zależności od wieku i przebiegu naszego egzemplarza możemy natknąć się na szereg problemów. Usterki te mogą być bardzo kosztowne, wymagające natychmiastowej ingerencji tuż po zakupie. Jeśli nie mamy dużego doświadczenia w branży motoryzacji, a zakupu wymarzonego egzemplarza dokonujemy raz na kilka lat powinniśmy skorzystać z pomocy fachowca.

 

Sprawdzenie samochodu przed kupnem, diagnostyka komputerowa, fachowa ocena stanu technicznego pojazdu

 

                Rynek polskich samochodów używanych od momentu wejścia do Unii Europejskiej zalewany jest przez pojazdy zza zachodniej granicy. Przeważająca większość dostępnych ogłoszeń jest udostępniania przez osoby trudniące się na co dzień handlem samochodami. Warto zauważyć, że koszt zakupu dobrego samochodu używanego u naszych sąsiadów nie generuje możliwości zysku podczas sprzedaży na terenie naszego kraju. Nasuwa się pytanie jak z takiego biznesu utrzymają się handlarze, kiedy każdy oferowany przez nich pojazd jest przysłowiową bezwypadkową „igiełką” z bardzo niskim przebiegiem. Wniosek nasuwa się jeden. Samochody te wcale nie wyglądają bądź nie wyglądały tak jak opisują je osoby sprzedające. W większości przypadków mają mocno skorygowany stan przebiegu licznika. Wysoki przebieg zdecydowanie obniża wartość rynkową, jednak wiąże się to z kiepskim stanem technicznym. Większość elementów mechanicznych, osprzęt silnika, elektronika, systemy wspomagające czy sam silnik mogą być ponad przeciętnie zużyte. Nowoczesne pojazdy naszpikowane są szeregiem elektronicznych systemów sterujących. Poszczególne podzespoły projektowane są z myślą o wytrzymałości na określony czas użytkowania. Jeśli staniemy się posiadaczem samochodu, którego producenci już w fazie produkcji założyli określoną wytrzymałość możemy sprawić sobie niemiłą niespodziankę finansową. Kolejnym popularnym oszustwem podczas sprzedaży jest zatajanie przeszłości powypadkowej. Duża cześć oferowanych na rynku pojazdów jest po bardzo poważnych naprawach blacharsko-lakierniczych. W wielu przypadkach naprawy te były wycenione na szkodę całkowitą. W takiej sytuacji dany pojazd powinien nie być dopuszczony do dalszej eksploatacji. Prawda niestety bywa bardzo przykra. Samochody takie wędrują do Polski, zostają naprawiane. Dochodzi do bardzo poważnych ingerencji w elementy konstrukcyjne, często wykonanych niefachowo, z niespełnieniem wymaganych norm. W konsekwencji nieświadome osoby, które nabędą taki pojazd są narażone na ryzyko związane z utratą właściwości materiałowych elementów konstrukcyjnych. Podczas wypadku taki pojazd może w dużo gorszym stopniu ochronić pasażerów, w stosunku do bezwypadkowego egzemplarza.

 

Jak sprawdzić samochód bezwypadkowy przed zakupem

 

                Jak uniknąć niebezpieczeństwa nabycia takiego pojazdu? Na co zwrócić uwagę? Do kogo się udać ? Fachowe sprawdzenie samochodu przed zakupem wymaga bardzo dużego doświadczenia. Warto wiedzieć, że oszustwa na pojazdach, oraz zatajenia faktycznego stanu technicznego dokonywane są z niebywałą starannością. Polscy handlarze korzystają z wyselekcjonowanych metod, które dla laika są niezauważalne. Aby odpowiednio określić czy dany egzemplarz jest godzien zakupu czy też nie, niezbędna jest szeroka wiedza oraz długoletnie doświadczenie. Sprawdzeni rzeczoznawcy samochodowi pracujący w Auto-weryfikacja.pl są osobami, które mają do czynienia na co dzień z ekstremalnymi przypadkami motoryzacji. Natknęliśmy się na mnóstwo bardzo poważnych napraw blacharskich. Kiedy dochodzi do wymiany elementów konstrukcyjnych, wspawania podłużnic, kielichów, słupków, czy też całych poszyć blachy z innego dawcy  należy pamiętać o kluczowej kwestii. Osoba wykonująca czy zlecająca takie naprawy stara się ukryć wszelkie ślady ich napraw. Wymagania stawiane na zakłady zajmujące się takimi naprawami, spowodowały że korzystają z wyselekcjonowanych metod. Bez odpowiedniego sprzętu, fachowej wiedzy czy doświadczenia możemy przeoczyć kluczowe elementy. Z naszego doświadczenia możemy przedstawić wiele przypadków, kiedy oryginalny lakier na całej karoserii samochodu nie gwarantował bezwypadkowości.

 

Sprawdzenie samochodu przed zakupem

transportation and ownership concept – man with car key outside

 

                Określenie autentycznego przebiegu na pozór proste, w rzeczywistości może przysporzyć sporo problemów Większa część osób podczas zakupu samochodu używanego skupia się na śladach zużycia elementów wnętrza takich jak tapicerka, kierownica, przełączniki, wypełnienia czy drążek zmiany biegów. Warto pamiętać, że elementy te można w bardzo łatwy sposób wymienić na elementy w lepszym stanie, bądź obszyć czy też zregenerować. Kolejna sprawa, że duży przebieg autostradowy wcale nie musi oznaczać intensywnie eksploatowanych elementów wewnątrz. Dużo szybciej widać pierwsze ślady zużycia na samochodach, które używane są w ruchu miejskim na krótkich dystansach.

                Jak fachowo ocenić przebieg pojazdu? Niewątpliwie najbezpieczniejszą metodą jest potwierdzenie regularnej historii serwisowej danego egzemplarza. W naszej firmie dysponujemy możliwością potwierdzenia i zdiagnozowania wszystkich napraw u autoryzowanego dilera. Historia serwisowa na podstawie nr VIN może rozwiać wszelkie wątpliwości. Regularne, coroczne inspekcje ASO przemawiają zdecydowanie na plus danego egzemplarza. Jednak co wtedy, gdy pojazd nie odwiedzał autoryzowanego dilera? W takiej sytuacji należy skorzystać z szeroko rozbudowanej diagnostyki elektronicznej. Większość producentów odnotowuje przebieg w kilku, a nawet kilkunastu modułach sterowania. Podczas korekty licznika osoby dopuszczające się takiego oszustwa zapominają, bądź nie mają możliwość korekty każdego z nich. Wtedy mamy możliwość dotarcia do nieskorygowanych wartości poszczególnych bitów danego modułu.

 

Sprawdzenie przebiegu samochodu przed zakupem na podstawie nr VIN

 

                Czy niski przebieg, pewna historia serwisowa oraz bezwypadkowość danego egzemplarza gwarantuje nam długoletnią, bezproblemową eksploatację? Niestety wiele aktualnie topowych modeli boryka się z fabrycznymi wadami czy usterkami. Wymagania rynku stawiane na producentów wymagają coraz nowszych rozwiązań, większych mocy silnika przy jak najmniejszym zapotrzebowaniu na paliwo. W konsekwencji jednostki napędowe są coraz bardziej wysilone, robione z coraz lżejszych materiałów, pracujące w większym zakresie obrotowym. Nawet po kilku latach eksploatacji mogą mieć poważne problemy z silnikiem jak i jego osprzętem. Dochodzi do rozciągania łańcuchów rozrządu, uszkodzenia geometrii turbiny czy nieszczelnościach w jej układzie, problemów z układem zasilania paliwa, zaworami EGR czy filtrem cząstek stałych DPF. Są to topowe problemy nowoczesnych jednostek napędowych, których najbardziej obawiają się potencjalni nabywcy. Ich obawy są jak najbardziej uzasadnienie ponieważ naprawa poszczególnych systemów może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Aby nie wpaść na minę i dokonać pewnego zakupu wymagana jest rzetelna kontrola przed zakupowa, obejmująca wnikliwą weryfikację stanu technicznego pojazdu. Pomoc fachowca jest kluczowym elementem podczas zakupu samochodu używanego. Może uchronić nas przed dużymi wydatkami. Z uwagi na mnogość systemów sterowania, elektroniki oraz wspomagania kierowcy w nowoczesnych pojazdach istnieje możliwość wystąpienia szeregu usterek technicznych.

 

Jak kupić dobry samochód używany, fachowe sprawdzanie samochodu przed kupnem Wrocław, Częstochowa, Opole, Łódź, Katowice

 

Podsumowując, zakup samochodu używanego jest nie lada wyzwaniem. Mając tego świadomość staramy się sprostać wymaganiom klienta oferując profesjonalną usługę rzetelnego sprawdzenia samochodu przed zakupem. Proponujemy inspekcję całego pojazdu, zarówno elementów blacharskich jak i elektronicznych. Dysponując profesjonalnym sprzętem radzimy sobie w najcięższych warunkach z najbardziej ekstremalnymi przypadkami. Żaden model nie jest nam straszny, więc jeśli nie chcesz natknąć się na „minę” skorzystaj z usług Auto-weryfikacja.pl. Dodatkowo proponujemy bezpłatne wyszukiwanie w naszej ocenie najbardziej rzetelnych ogłoszeń, sprawdzenie historii serwisowej po numerze VIN każdej marki, znajdowanie samochodów bezwypadkowych z oryginalnym przebiegiem czy też diagnostykę elektroniczną. Chcąc sprostać wymaganiom klienta jesteśmy skłonni podjąć każde wyzwanie, służymy pomocą zarówno przed jak i po zakupie wymarzonego egzemplarza.